Březen 2015

Výměna

27. března 2015 v 22:55 | justbecreative
Co bude dál? Tu otázku si nepřetržitě pokládám už od úterý, kdy přijela francouzská studentka na výměnu. Ta otázka je důvod, proč jsem permanentně unavená a vystresovaná, proč skoro nejím a proč jsem zhubla. Takže všechno zlé je k něčemu dobré.
Výměna má světlé a temné stránky. Začnu těmi světlými, abych tady někoho ještě neodradila.
a) Je to sranda. S Francouzi může být i zábava, věřte nevěřte. Vyzkoušíte si spoustu věcí, které by vás jinak ani nenapadlo dělat, a většinou se u toho dost nasmějete. Navíc už se pak smějete i sami sobě, protože děláte neskutečné blbosti. Já například mluvím na nic netušící české prodavačky a japonské turisty francouzsky.

b) Poznáte novou kulturu, nové lidi, jejich zvyky a chování, všechno je pro vás nové a rozšíří vám to obzory.

c) Naučíte se mluvit cizím jazykem. V mém případě je to francouzština a je všude kolem mě. Zrovna dneska jsem se přistihla, jak na svou spolužačku naprosto bezdůvodně mluvím francouzsky. Koukala na mě jako na debila. Dokonce jsem se přistihla, jak ve francouzštině přemýšlím a jak francouzsky nadávám. Než zvládnu přepnout z francouzštiny do češtiny, trvá mi to minutu. Vzhledem k tomu, že mě brzy čekají ústní zkoušky, je tohle všechno jedině dobře.

d) Odpadají vám ve škole hodiny a místo toho trávíte čas se spolužáky (a jejich korespondenty). Já, člověk líný a asociální, který obvykle tráví večery zalezlý u počítače, jsem moc ráda, že mám důvod někam vyrazit.

e) Pojedete do té země a bude to tam skvělé, odpočinkové a korespondenti budou obskakovat pro změnu vás. Tak teď k těm hrůzám a záporům...


DIY maska na pleť a vlasy

22. března 2015 v 16:22 | justbecreative |  DIY
Dneska odpoledne jsem byla sama doma, klídeček, pohodička, znáte to. A tak jsem se rozhodla, že moje pleť, která byla v zimě hodně vysušená, potřebuje ještě trochu postrčit. Z nejhoršího jsem se vyhrabala díky jarnímu počasí a kokosovému oleji, kterým jsem si vždycky před spaním namazala obličej. Hlavně nos, protože ten jsem měla úplně nejsušší. Pořád to ale tak nějak nebylo ono, tak jsem se pustila do menší alchymie.

Na jednoduchou DIY masku potřebujete:
Med - rozhodně ne tekutý, protože pak vám maska nebude fungovat; měl by být co nejvíc přírodní, ať si nepatláte na obličej zbytečné chemikálie. Nejlíp přímo od včelaře.
Bílý jogurt - hlavně kvalitní.
Olej - ne ten slunečnicový, na kterém si smažíte řízky a palačinky, ale například olivový nebo kokosový, které pleti prospívají mnohem víc. Já jsem použila olivový.

Smíchejte všechny tři ingredience v takovém poměru, aby měla maska trochu tužší konzistenci a dobře se nanášela. Nejvíc tam dejte medu, který je nejhutnější, potom střední množství jogurtu a nejmíň oleje. Přesná množství uvést nemůžu právě kvůli tomu medu, protože nevím, jakou konzistenci má právě ten váš. Napatlejte přiměřené množství na obličej, nechte působit cca 20 minut a opláchněte, potom si ho vyčistěte a namažte krémem. Můžete masku dát i na vlasy - doporučuju nanést tak do půlky až tří čtvrtin délky podle toho, jestli potřebujete vyživit celé vlasy nebo hlavně konečky.
POZOR, LEPÍ. Fakt hodně. Takže si určitě dejte vlasy do drdolu a počítejte s tím, že budete mít ulepenou gumičku. A ruce. A obličej. A všechno. Ale výsledek stojí za to a hlavně je to maska, kterou si spíchne doma úplně každý a většina lidí nemusí ani vytáhnout paty z bytu, protože tyhle tři věci už má v ledničce.

Blog? A proč vlastně?

21. března 2015 v 17:15 | justbecreative
Protože chci. S vyplazeným jazykem
Mám ráda kreslení, psaní a všechny možné kreativní činnosti. Ale ještě radši mám zpětnou vazbu od lidí na věci, které vyplodím. Články, povídky, fotky, obrázky. A tak jsem si založila blog, na kterém toho bude od všeho trochu. Make-up (recenze, návody, DIY...), kreslení, sem tam možná i nějaká povídka.
Prvnímu článku na... zdar! (Neříkejte mi, že vás po hodině tělesné výchovy nikdy nenapadlo zařvat něco trochu jiného. Mě hodněkrát, ale neměla jsem na to - citlivé čtenářky prominou - koule.)