Začínáš s líčením? Velký článek plný tipů!

27. dubna 2015 v 20:20 | justbecreative |  Make-up
Chtěla by ses začít malovat, ale nejsi si některými věcmi jistá? Už jsi s tím začala, ale pořád jsou věci, které bys ráda věděla? Nebo se líčíš už delší dobu, ale podobné články tě baví a kontroluješ se, jestli neděláš zbytečné blbosti? Pak je tenhle článek přímo pro tebe. Začnu několika radami na úvod... :)

Zvýrazni svůj obličej, nemaluj si nový!
Líčení by mělo vypadat spíš přirozeně. Tím ovšem nemyslím, že bys nesměla ani trochu experimentovat - pokud se ti líbí černé linky nebo fialové stíny, nic ti nebrání je zkusit. Měla bys ale respektovat svou barvu vlasů, očí a pleti. Pokud jsi platinová blondýnka s porcelánovou pletí a světlounkýma očima, počítej s tím, že tmavě oranžový make-up, černé kouřové stíny, rudá rtěnka a obří černé umělé řasy nic nevyřeší; holky s opálenou pletí a černými vlasy by se zase měly vyhýbat hodně světlým rtěnkám a moc světlému make-upu. Jde o to, že líčení má podtrhnout tvou přirozenou krásu, ne ji zamaskovat a udělat z tebe jiného člověka.

Nech se inspirovat
Vídáš na chodbě ve škole fakt pěkně nalíčenou holku? Tak proč to nezkusit taky, třeba ti to bude slušet ještě víc než jí. Neboj se inspirovat svým okolím, ale nezapomínej na kamarádky jménem přirozenost a soudnost.

Nezapomeň se odlíčit
To nejhorší, co své sličné tvářičce můžeš udělat, je neodlíčit ji. A rozhodně nestačí voda. Použij odličovač nebo micelární vodu, která pleť zároveň odličuje a zklidňuje a většinou si poradí i s odolnějším líčením očí.

Pleť a celý obličej

Měla by ses nejdřív rozmyslet, co vlastně chceš a potřebuješ. Jestli máš dokonalou normální pleť bez pupínků, kruhů pod očima a červených míst, ani o nějakém make-upu nebo korektoru nepřemýšlej a tuhle část můžeš klidně přeskočit. A i takové holky znám, takže to není nemožné. My ostatní se pojďme podívat na nějaké ty tipy a snažme se jim moc nezávidět :)

♥ Pokud ti jde jen o sjednocení tónu pleti, pořiď si BB krém - pleť vyživuje a zároveň trochu kryje nedokonalosti. Hodí se hlavně na hodně suchou pleť - pokud potřebuješ něco zakrýt, ale make-up tvé pleti neprospívá, pořiď si BB krém se silným krytím a pudr.
♥ Když chceš pleti dodat jen trochu matnější dojem, pomůže ti samotný pudr. Pokud s líčením teprve začínáš, doporučuju kompaktní pudr se štětcem, protože se s ním opravdu dobře pracuje.
♥ Jestli potřebuješ zakrýt akné nebo zarudlá místa a tvá pleť se ti opravdu nelíbí, sáhni po krycím make-upu a korektoru. Pokud máš problém s výdrží, vyplatí se pudr. Můžeš koupit buď transparentní (průhledný), který slouží jen k fixaci líčení, nebo barevný, který můžeš používat i samotný, pomůže doladit špatně zvolený odstín (ale nesmíš to přehánět!).
♥ Kruhy pod očima zamaskuj korektorem.

Odstín je hodně důležitý. Měl by být co nejpodobnější barvě pleti. Pokud koupíš o něco světlejší/tmavší make-up, můžeš to zkusit zneutralizovat pudrem v přesném odstínu tvé pleti, ale jde o nouzové řešení.
Další kapitola je tvářenka. Nikdy si jí nedávej moc! Červená kola na tvářích nevypadají přirozeně, normálně ani hezky. Vyber si barvu, která tvůj obličej rozjasní a bude vypadat zdravě a svěže, ale neměla by být s pletí v moc velkém kontrastu. Pro holky se světlou pletí jsou nejlepší volbou růžové nebo meruňkové tvářenky, ale můžou si dovolit i červenou, jen ji nesmí nanést moc výrazně. Když je tvá pleť tmavší, můžeš si dovolit i výraznější barvy, ale nepřežeň to. Pozornost strhni na rty nebo oči, ne na tvářičky à la Marfuša. Pokud chceš, aby tvářenka vypadala přirozeně, usměj se a nanes ji na vystouplé části tváří vedle nosu.

Oči a rty

Vyber si jedno z toho.
Při líčení se snaž upoutat pozornost buď na oči nebo na rty, nikdy na oboje, jinak bude výsledek vypadat lacině, přeplácaně a zmalovaně. Nesnaž se vytvořit si na obličeji něco, co nemáš, naopak zvýrazni to, co máš na sobě nejradši, a to, co se ti nelíbí, nepřetvařuj, ale jednoduše odsuň do pozadí.

Oči
♥ Pokud máš světlé řasy, řasenka je základ. Vybírej ji podle toho, co od ní očekáváš. Chceš dodat objem? Kup si řasenku na objem. Jsou tvé řasy krátké? Sáhni po prodlužovací. Máš světlé vlasy a přeješ si vypadat opravdu přirozeně? Kup si hnědou. Můžeš si pořídit i gelovou řasenku, která ti řasy zvýrazní, ale nezabarví. S umělými řasami buď hoodně opatrná. Moc je nedoporučuju, ale pokud po nich tolik toužíš, kup si takové, které budou vypadat přirozeně.
♥ Oční stíny můžeš nanášet různými způsoby. Jedna barva na celé víčko může vypadat monotónně, ale nemusí být nutně ošklivá. Můžeš své oči také vystínovat. Pokud chceš zdůraznit prohlubeň očního víčka, nanes do ní a kousek nad ni tmavší stín. Hezky taky vypadá, když tmavší stín naneseš k vnějšímu koutku na horní víčko a vytvoříš se světlejším stínem na celém víčku plynulý přechod. Vnitřní koutek projasníš trochou světlého perleťového stínu. Můžeš všechny tři způsoby nanášení zkombinovat, ale buď opatrná, ať nakonec nevypadáš jako panenka Monster High.
♥ Oční linky jsou ošemetná záležitost. Každé z nás sluší jiný typ. Některé holky vypadají v černých linkách božsky, jiné jako šlapky. Tady ti poradím jenom jedno: experimentuj, ale nepřeháněj to. Černé kouřové linky a stíny typu Avril Lavigne nesluší každému. Pokud chceš zvětšit a rozšířit oči, rozhodně si nerámuj celé oko, ale jen horní linku a případně koutek oka. Pokud se ti tvé kulaté oči naopak nelíbí, můžeš si zkusit kajalovou tužkou namalovat spodní linku na část očního víčka, která je hned za řasami a je nejblíž u samotného oka.
Obočí je zkrátka důležité. Dokáže naprosto změnit výraz obličeje a tvůj celkový vzhled.
Rozhodně si neupravuj obočí tak, že ho celé vytrháš a pak znovu nakreslíš. Vypadá to hrozně. Snaž se držet svého přirozeného tvaru. Pokud máš pocit, že by ti jiný slušel víc, zkus si ho nejdřív nakreslit, než vezmeš do ruky pinzetu! I v případě, že jsi s ním spokojená, se zamysli nad tím, jestli to už není moc. V MHD potkáš spoustu odstrašujících případů. Obočí by nemělo být moc tenké ani moc tlusté a mělo by mít pokud možno přirozený tvar. Žádné lístečky, kočičky ani oblouky, které by ti záviděl i Karlův most.

Rty
♥ Pokud máš výrazně nalíčené oči, snaž se rtěnku úplně vynechat a místo ní použij balzám. Pokud se ale barvy nechceš vzdát, můžeš zkusit barevné balzámy na rty, jako jsou třeba Baby Lips od Maybelline.
♥ Výrazné rtěnky nos s rozumem. Pokud se rozhodneš pro takovou barvu, nanes na oči jenom řasenku, případně stín v béžovém nebo světle hnědém "nude" odstínu. Zbytek líčení tomu taky přizpůsob - zjednoduš ho, aby rtěnka vynikla.

Doufám, že ti můj článek v něčem poradil. Pokud ti něco vrtá hlavou, zeptej se v kometářích :) Za každé hodnocení budu moc ráda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama